psychoterApia psychodynamiczna

skierowana jest do osób, które cierpią z powodu zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Jest metodą leczenia mającą na celu uzyskanie trwałej poprawy w funkcjonowaniu, zmniejszenie cierpienia i poprawienia jakości życia.

Psychoterapeuta nie zajmuje się świadomością człowieka, tym co już człowiek o sobie wie, ale tym jak jego wcześniejsza historia życia (doświadczenia, relacje, ważne zdarzenia) wpłynęły na teraźniejsze wybory, zachowania, sposoby przeżywania. Innymi słowy jak przeszłość, wpływa na teraźniejszość.

 
noah-silliman-136622-unsplash.jpg
 

pomagam osobom, które cierpią z powodu:

- zaburzeń nastroju, depresji (brak chęci do życia, pracy, spotykania się z ludźmi)

- zaburzeń nerwicowych (lęk, niepokój, napady paniki, natręctwa, kompulsje, fobie, objawy somatyczne nie mające podłoża medycznego np. bóle głowy/brzucha, duszność )

- zaburzenia osobowości

- trudności w relacjach z bliskimi osobami, brak satysfakcji w związku, lęk przed porzuceniem, trudności w stworzeniu i utrzymaniu związku

- trudności w pracy zawodowej, nauce, w realizacji celów

- zaburzeń somatycznym o podłożu emocjonalnym (bóle głowy, choroby związane z układem pokarmowym, oddechowym, płciowym, choroby układu krążenia)

- kryzysów życiowych (śmierć, choroba swoja lub bliskiej osoby, rozwód, utrata czegoś co było ważne)

 

Zapraszam również kobiety w ciąży i podczas wczesnego etapu macierzyństwa:

Pracuję z kobietami będącymi w szczególnym momencie jakim jest ciąża i wczesna faza macierzyństwa. Jest to okres, w którym doświadczają szczególnej wrażliwości i wielu zmian jakie mają miejsce w niej i jej życiu. Terapia czasem będzie miała na celu wsparcie w tym ważnym momencie. Często dzięki wyjątkowemu dostępowi do jej własnych uczuć, emocji i lęków jaki w tym okresie towarzyszy kobiecie, terapia może stać się wyjątkową okazją do intensywnego rozwoju i stworzeniu swojego świata na nowo.

jenna-norman-292397-unsplash.jpg